Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Sprężarka klimy głośno miauczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Sprężarka klimy głośno miauczy

    andrzej22, dzięki za pokierowanie, ale ten temat wałkuje już od dawna i stąd moje dziwne pytanie, bo myślałem, że może uda mi się odratować moje kopertówki. W moim szkodniku były one w standardzie i niestety lewa wogóle nie funguje odkąd sprowadziłem go do PL. Po przemierzeniu właśnie złącza w drzwiach kierowcy udało mi się ustalić, że chyba jednak czeka mnie zabawa w wymianę/naprawę przewodów w przelotce lub w kabinie więc czytając dziś ten temat łudziłem się, że może uda mi się tego uniknąć, na okrętkę troszkę by to było, ale nie ważne...dzięki za linka
    OII FL L&K 1.8TSI
    OI Celebrate 1.9Tdi

  • #2
    [O2FL] Sprężarka klimy głośno miauczy

    Panowie (i Panie),
    nie wiem czy jest się czym przejmować, czy tylko odkręcić głośniej radio i jeździć dalej...

    Sprężarka klimatyzacji lubi sobie wyraźnie głośno miauczeć podczas pracy, słyszę to szczególnie podczas wolnej jazdy w korku (biegi: 1,2). Czasami jest ciszej, czasami głośniej.

    Czynnik uzupełniany z tydzień temu (ubytki w normie, szczelność ok).

    W silniku 1.6 MPI podobnież sprężarka nie ma sprzęgiełka, tak gdzieś tu wyczytałem, więc co to może być? Czy może ten typ tak ma?

    Komentarz


    • #3
      Mam dokładnie to samo, co prawda inny silnik bo CAXA a przebieg dopiero 32K. Byłem z tym nawet w serwisie ale jak na złość sprężarka była wtedy bezgłośna a ciśnienie czynnika w normie. Pozostało mi tylko się do tego przyzwyczaić.

      Komentarz


      • #4
        U mnie też jest to samo. Nie ma reguły, kiedy słychać sprężarkę. Szczególnie słychać to przy zmianie biegów (z reguły z 1 na 2 i z 2 na 3). TTTM-odpowiedź ASO

        Komentarz


        • #5
          U mnie najbardziej ją słychać na niskich biegach kiedy temperatura na zewątrz jest bliska nastawionej na Climatroniku. Wg. ASO TTTM.

          Komentarz


          • #6
            pisałem wcześniej, że sprężarka też mi miauczy czy mruczy jakkolwiek to nazwać ale niestety w ciepłe dni jest już zupełnie głośna co zaczyna mnie martwić i jeszcze jedno jak wyłączam silnik to przez ok 10s słychać przycichające syczenie, jakby z parownika ale nie znam się. Też tak macie? czy to syndrom jakiejś niesprawności czy po prostu tak ma być?

            (silnik CAXA a klima to climatronik, ciśnienie sprawdzane w serwisie 2m temu i niby była w normie. Byłem tam właśnie z powodu klimy bo zaczęła lekko pomrukiwać, co było słychać podczas wolnej jazdy np w korku ale jak na złość, w serwisie była zupełnie cicha. Niestety w maju gwarancja się skończyła, a ja się zastanawiam co teraz robić bo sprężarka coraz głośniejsza)

            Komentarz


            • #7
              Mam to samo pod koniec gwarancji zaczynała wyć - jakby jakieś łożysko - oczywiście na przeglądzie nie chciała. Minęło pół roku i wyje już non stop bez przerwy. Tak więc jakaś wada - niedługo wybieram się na jakiś serwis bo duuużo za głośno to daje.

              Komentarz


              • #8
                U mnie zawyje sporadycznie - czyli nie ma obaw ( za dużo przypadków aby to była awaria )

                Komentarz


                • #9
                  U mnie podobnie coś mamrocze ale tak bywa (sporadycznie) od praktycznie nowości.

                  Komentarz


                  • #10
                    szukałem czegoś na ten temat i tak trafiłem na wątek, u mnie podobny objaw, zaczęła mi na 1- 2 biegu wyć, jak jest mocno obciążona. Widzę że na razie kolejne osoby to samo zauważają, ale ani przyczyny anie rady na to nie widzę.

                    Komentarz


                    • #11
                      kris75, zobacz czy nie masz za mało oleju w układzie. Miałem takie objawy i po uzupełnieniu wszystko wróciło do normy.

                      Seat Leon ST FR by mirek_p11

                      Fotki
                      Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                      Fotki

                      Komentarz


                      • #12
                        Wiatm
                        mialem również problem z głośną klimą. pod około 45kkm zaczęły się objawy. i w ASO bez problemu wymienili sprężarkę. i już mam 62kkm i narazie po ciepływch wakacjach ok.
                        objawy miałem przy okolo 1800-2000 obrotów, jakby sprzężenie w głosnikach przy dodawaniu gazu ale słychać z nawiewów i tylko przy klimie. dodatkowo jeśli na klimie wyłączyłem silnik przez chwilę kreciła się sprężarka i słychać było metaliczne obcieranie.

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X